Bosé nohy v parku

 

 Božena Šimková

Jak se krotí princezna


Divadelní agentura Praha /DAP/

neděle, 14. srpna 2016, 14:00 hod.


 

 

Režie: Miroslav Pokorný
Hudba: Tomáš Alferi
Výtvarná spolupráce: Alexandra Švolíková a Tereza Švolíková 

 

Osoby a obsazení:

Princezna: Marta Sovová/Pavla Drtinová
Král: Zdeněk Košata
Amélie - čarodějka: Vanda Švarcová/Jarmila Vychodilová
Melánie - komorná: Milada Bednářová
Vrána: Milada Bednářová

 

 

Zkrotit rozmarnou princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král dovolí vše… Pohádce nechybí napětí, kouzla, humor a snadno zapamatovatelné písničky.

Pohádka vypráví jednoduchý příběh vystavěný na situacích dětem srozumitelných a známých, jasně vykreslené postavy umožňují dětem zaujmout k nim stanovisko, fandit jim, anebo s nimi nesouhlasit a třeba i pomáhat tím, že se přímo zapojují do hry a stávají se tak účastníky děje. Pohádce nechybí napětí, tajemství ani kouzla, a samozřejmě ani humor a vtipné, snadno zapamatovatelné písničky.
Zkrotit princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král všechno dovolí a splní každý její rozmar: k snídani zmrzlinu, na každou procházku nové šaty, každý den narozeniny a k nim krásný dárek ...
S princeznou si neví rady ani Melánie, která, kromě toho, že se stará o královské hospodářství, marně se snaží princeznu učit. Zavolá proto svou sestřenici Amélii, která je tak trochu čarodějnice, ale hlavně zkušená a moudrá osoba. Ví, čím takovou rozmazlenou paličatou slečinku vytrestat – a sešle na ni velice účinné kouzlo. Jenomže samotné kouzlo na nápravu všech princezniných rozmarů a zlozvyků nestačí, začít je třeba u tatínka krále ...
Víc prozradit nemůžeme, přijďte se na pohádku podívat. Jsme přesvědčeni, že naše pohádka zaujme nejen děti, ale že má co říci i rodičům.