Bosé nohy v parku

 

 Neil Simon

Bosé nohy v parku

 


Agentura HARLEKÝN

čtvrtek, 11. srpna 2016, 19:30 hod.


 

 

 

Překlad a režie: Kateřina Iváková
Kostýmy: Anna Linhartová
 

 

Osoby a obsazení:

 

VIKTORIE Bratterová - Anna Linhartová
PAVEL Bratter - Radúz Mácha
ESTER Banksová - Veronika Freimanová
HEKTOR Velasco - Rudolf Hrušínský

 

 

MEZI NOVOMANŽELY TO ZKRÁTKA SPRÁVNĚ JISKŘÍ, AŤ UŽ SE HÁDAJÍ ČI MILUJÍ

 

 

Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují?

 

Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili.

 

Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

 

 

Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce.

 

Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

 

Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

 

Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).