kavarna

 

 

 Robert Thomas

Zlatý pan ministr a Turecká kavárna

 


Agentura Harlekýn

neděle, 2. srpna 2015, 19:30 hod

Představení se koná v klášteře Milevsko


 

Ustrašený svědek

Felix Lombard - Václav Vydra
Marcel -  Matěj Hádek nebo Martin Kubačák nebo Martin Davídek
Majitelka kavárny - Naďa Konvalinková

Načítá se přehrávač ...

 

Pes a kočka

komisař Pellissiér - Václav Vydra
Francoise - Jana Boušková
Richard -  Matěj Hádek nebo Martin Kubačák nebo Martin Davídek
Majitelka kavárny - Naďa Konvalinková

Načítá se přehrávač ...

 

Zlatý pan ministr

Adrien de Beaumant - Václav Vydra
ošetřovatelé - Jana Boušková a Matěj Hádek
Majitelka kavárny - Naďa Konvalinková

Načítá se přehrávač ...

Tři komické skoro detektivky z Paříže.

 

Režie:

Pavel Háša

Překlad:

Jan Cimický

Hrají:

Jana Boušková
Naďa Konvalinková
Václav Vydra
Matěj Hádek/ Martin Davídek/ Martin Kubačák

 

 

Adrien: Neříkejte, že jste mne nepoznala!
Jiřinka: Na mou duši, nepoznala.
Adrien: No což, aspoň mne to naučí skromnosti.

Vy jste mne před pěti dny neviděla v televizi? Byl jsem prý dobrý…
Jiřinka: Vy děláte do politiky?
Adrien: S politikou, milá paní, nemám co dělat, z té mám hrůzu.

Jsem členem vlády ...

 

PAŘÍŽSKÁ DETEKTIVNÍ KOMEDIE
Psaní hry je svým způsobem práce záhadná a někdy přímo alchymistická.

Když píšu hru, mám pocity jako kuchař, když vaří svou tajnou specialitu. Jako základ, na dno hrnce, dávám kriminální zápletku, která je ovšem v pozadí. Není to kriminální zápletka jako v Anglii nebo v New Yorku, není to jenom děs a hrůza, při níž vstávají vlasy na hlavě, ale především v globálu typická pařížská komedie, k tomu přidávám postavy a charaktery pochopitelně komické, trochu vtipu a ducha a taky špetku fantazie a pak dám těsto do vyhřáté pece, v níž se všechno krásně spojí. Hotový koláč vrhám s radostí přímo do tváře publika.

Chci tím říct, že se snažím lidi zaujmout napětím a pobavit humorem. A tak vznikla dnes již typická pařížská detektivní komedie, kterou píšu vlastně jako jediný autor. Je to dobře, mám pro sebe celý veliký prostor. A to je přesně to, co charakterizuje mou divadelní tvorbu. Náročnější divák hledá nitky a zápletky, méně nároční se přicházejí zasmát situační komice postav a humoru. To je moje "kuchařská specialita". A také obraz mého osobního štěstí.


(autor)

 

Robert Thomas o sobě

Když jem přišel do Paříže jako malý kluk z venkova, neměl jsem nic, byl jsem chudý a bez prostředků, měl jsem jenom jednu velikou vášeň a touhu. Vzal jsem si do hlavy, že musím být hercem. A tahle myšlenka mě docela absorbovala. Začínal jsem jako všichni, od malinkých rolí a pozvolna jsem si vytvářel postavení, dostával větší a větší role. Jenže - pořád to nebylo ono. V tomto směru je Paříž město nesnadné a těžko dobyvatelné. Je to jako Kolumbovo vejce,         do kterého se nedá proniknout. Pochopil jsem, že potřebuji nějakou zbraň, aby mi pomohla proniknout, a tak jsem začal psát divadelní hry. Tady vlastně začal můj nový osud. Hned první hra "Past na osamělého muže" měla okamžitě fantastický úspěch a autorská práva se prodala prakticky do všech zemí světa. Dokonce i slavný režisér Hitchcok přijel do Paříže, aby se na ni mohl podívat       a použil ji jako scénář pro svůj detektivní film. Díky tomu jsem za pouhý měsíc přeskočil od sendviče rovnou ke kaviáru a z naivního chlapce se stal muž, který napsal řadu dalších her a takto se dostal skutečně do celého světa. Jsem               v podstatě velmi šťastný člověk, protože se mi podařilo uskutečnit, o čem jsem snil jako malý kluk: stal jsem se divadelníkem.