2016 představení podrobnosti

Bosé nohy v parku

 

 Neil Simon

Bosé nohy v parku

 


Agentura HARLEKÝN

čtvrtek, 11. srpna 2016, 19:30 hod.


 

 

 

Překlad a režie: Kateřina Iváková
Kostýmy: Anna Linhartová
 

 

Osoby a obsazení:

 

VIKTORIE Bratterová - Anna Linhartová
PAVEL Bratter - Radúz Mácha
ESTER Banksová - Veronika Freimanová
HEKTOR Velasco - Rudolf Hrušínský

 

 

MEZI NOVOMANŽELY TO ZKRÁTKA SPRÁVNĚ JISKŘÍ, AŤ UŽ SE HÁDAJÍ ČI MILUJÍ

 

 

Líbánky skončily. Mladí novomanželé Viktorie a Pavel se vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny a začínají si budovat společné hnízdečko lásky. Jde o to, jak přežít první společnou noc v nezařízeném maličkém bytě v pátém poschodí bez výtahu, kde není ani postel a kam zatéká a fičí a nefunguje topení. Jak vůbec přežít vztah a život ve dvou, když protiklady se, jak známo, přitahují?

 

Zatímco ona řeší špagety s úžasnou omáčkou z mořských plodů připravené v krajkovém negližé, jeho vzrušuje spíš právnický případ, který mu jako začínajícímu advokátovi svěřili.

 

Do příběhu mladých novomanželů brzy vstupuje jejich soused, exotický sukničkář Hektor, a Viktoriina konzervativní matka Ester, která znovu zahoří mateřskou láskou. Manželství zažívá opravdový křest ohněm.

 

 

Bosé nohy v parku nabízí úžasnou podívanou na první novomanželské trable, které jsou podány s vtipem a nadhledem a divák se baví od začátku až do konce.

 

Mezi Pavlem a Viktorií to zkrátka správně jiskří, ať už se hádají, či milují.

 

Nejnovější inscenace divadelní hry Neila Simona, kterou možná znáte z filmového zpracování s Jane Fondovou a Robertem Redfordem.

 

Režisérka Kateřina Iváková a herečka Veronika Freimanová se znovu setkávají při divadelní spolupráci po předchozí úspěšné inscenaci Příliš drahá Mathilda (společně s Jiřinou Jiráskovou a Vladimírem Dlouhým).

 

 

 

 

 

Bosé nohy v parku

 

 Božena Šimková

Jak se krotí princezna


Divadelní agentura Praha /DAP/

neděle, 14. srpna 2016, 14:00 hod.


 

 

Režie: Miroslav Pokorný
Hudba: Tomáš Alferi
Výtvarná spolupráce: Alexandra Švolíková a Tereza Švolíková 

 

Osoby a obsazení:

Princezna: Marta Sovová/Pavla Drtinová
Král: Zdeněk Košata
Amélie - čarodějka: Vanda Švarcová/Jarmila Vychodilová
Melánie - komorná: Milada Bednářová
Vrána: Milada Bednářová

 

 

Zkrotit rozmarnou princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král dovolí vše… Pohádce nechybí napětí, kouzla, humor a snadno zapamatovatelné písničky.

Pohádka vypráví jednoduchý příběh vystavěný na situacích dětem srozumitelných a známých, jasně vykreslené postavy umožňují dětem zaujmout k nim stanovisko, fandit jim, anebo s nimi nesouhlasit a třeba i pomáhat tím, že se přímo zapojují do hry a stávají se tak účastníky děje. Pohádce nechybí napětí, tajemství ani kouzla, a samozřejmě ani humor a vtipné, snadno zapamatovatelné písničky.
Zkrotit princeznu není jen tak, zvláště když jí tatínek král všechno dovolí a splní každý její rozmar: k snídani zmrzlinu, na každou procházku nové šaty, každý den narozeniny a k nim krásný dárek ...
S princeznou si neví rady ani Melánie, která, kromě toho, že se stará o královské hospodářství, marně se snaží princeznu učit. Zavolá proto svou sestřenici Amélii, která je tak trochu čarodějnice, ale hlavně zkušená a moudrá osoba. Ví, čím takovou rozmazlenou paličatou slečinku vytrestat – a sešle na ni velice účinné kouzlo. Jenomže samotné kouzlo na nápravu všech princezniných rozmarů a zlozvyků nestačí, začít je třeba u tatínka krále ...
Víc prozradit nemůžeme, přijďte se na pohádku podívat. Jsme přesvědčeni, že naše pohádka zaujme nejen děti, ale že má co říci i rodičům.

Bosé nohy v parku

 

Koncert Chantal Poullain

 


sobota, 13. srpna 2016, 19:30 hod.


 

 

Šansony Chantal - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština
a atmosféra sladké Francie. Chantal  zpívá jednak svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.

 

Chantal Poullain-Polívková (* 17. srpna 1956 Marseille, Francie) je česko-francouzská filmová a divadelní herečka. Vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských televizních filmech.

Byla vdaná za Bolka Polívku, s kterým má syna Vladimíra Polívku (* 1989). V České republice bydlela v Brně, nyní žije v Praze.

Je zakladatelkou a prezidentkou nadace Archa Chantal.

Šansony Chantal - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština
a atmosféra sladké Francie. Chantal  zpívá jednak svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.

Chantal Poullain vstoupila do povědomí českého publika už v osmdesátých letech, kdy spolu se svým tehdejším manželem Bolkem Polívkou zazářila v představení Šašek a královna.  Natočila řadu českých filmů. Hostovala v mnoha divadlech, např. v Klicperově divadle v Hradci Králové, Národním divadle, v Divadle Bez zábradlí apod. Dnes působí v pražském Divadle Ungelt v inscenacích: Hra o manželství, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, Na vaše riziko, Kurtizána. Je zároveň zakladatelkou a prezidentkou nadace Archa Chantal, která pomáhá zlepšovat prostředí v dětských nemocnicích a léčebnách formou oprav a rekonstrukcí.
 
Pilně koncertuje po České republice se šansonovým projektem za doprovodu kapely
saxofonisty Štěpána Markoviče.
Skupinu tvoří dále Ondřej Kabrna (klavír) a Matěj Černý  (kontrabas)

 

Bosé nohy v parku

 

 Jiří Brdečka

Limonádový Joe

 


Kovářovská OPONA, Kovářov

sobota, 13. srpna 2016, 14:00 hod.


 

 

Hudba: Jan Rychlík a Vlastimil Hála.

 

Divadelní spolek Kovářovská OPONA (organizovaná parta ochotnicky nadšených amatérů) pro vás nastudovala divadelní hru Jiřího Brdečky LIMONÁDOVÝ JOE, ANEB KOŇSKÁ OPERA.

 

V hudební parodii westernů divokého západu se dozvíte, že alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství. Když ale střílí Limonádový Joe přesnou muškou nezakalenou výpary alkoholu, netřeba volat lékaře. Limonádový Joe nosí kolty proklatě nízko a bojuje proti padouchům divokého západu, kteří se neštítí těch nejhanebnějších zločinů. Do cesty mu však vstoupí nejen láska v podobě krásné Winnifred, ale také temná Tornádo Lou, Doug Badman a především Horác alias Hogofogo. Přestože láska nakonec zvítězí, raději se přesvědčte, zda nemáte na předloktí mateřsk&eacut e; znaménko v podobě kakaové skvrny velikosti mexického dolaru. A pokud ano, buďte vítáni: "PADOUCH NEBO HRDINA, MY JSME JEDNA RODINA!"

 

Miláček Anna

 

 Marc Camoletti

Miláček Anna

 


Agentura Mithea – Divadlo Palace

neděle, 14. srpna 2016, 19:30 hod.


 

 

Překlad: Jaromír Janeček
Režie: Zdeněk Tyc

 

Osoby a obsazení
Anna: Martina Hudečková
Bernard: David Prachař
Brigitte: Linda Rybová
Robert: Saša Rašilov
Jacqueline: Petra Špalková

 

Světově proslulá komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence právě, když má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě, že je tu služka Anna...
Premiéra: 20.11.2009.
 

Bosé nohy v parku

 

 Franco D´Alessandro

Římské noci

 


Agentura HARLEKÝN

pátek, 12. srpna 2016, 19:30 hod.


 

 

Režie: Gregory Abels

Překlad: Alexander Jerie

Kostýmy: Michaela Červenková

 

Hrají: Simona Stašová a Oldřich Vízner

 

Poutavý a současně dojemný příběh dvou slavných lidí, italské herečky Anny Magnani
a amerického dramatika Tennessee Williamse. Pojednává o jejich dlouhodobém vášnivém a hlubokém přátelství, o jejich láskách, radostech, vrcholech i pádech.
Brilantní herecké výkony Simony Stašové a Oldřicha Víznera, přitažlivý děj plný silných emocí a vášní,
smíchu a pláče, nezkrotného temperamentu a velkých zvratů, to všechno jsou „Římské noci".
Tento pravdivý příběh dvou výsostných umělců a citlivých zranitelných duší vám určitě rozproudí krev
v žilách a ještě dlouho po představení bude ve vás žít.