2016

čtvrtek, 11. srpna 2016

 

pátek, 12. srpna 2016

 

sobota, 13. srpna 2016

 

sobota večer, 13. srpna 2016

 

neděle, 14. srpna 2016

 

neděle večer, 14. srpna 2016

 

Vážení návštěvníci webových stránek a Hostínského divadelního léta.

Na letošní přehlídce bude prodávána kniha  „ MALÝ průvodce po hrobech VELKÝCH“ – 1. díl. Tato kniha mapuje hroby slavných. Pro mě je zajímavá nejen  tím, že ji sestavil můj dlouholetý kolega /Realistické divadlo Praha,Národní divadlo/ Miloš Dvořák, ale i tím, že jsem měl tu čest  s některými slavnými spolupracovat či setkat se. Vážím si toho, že si někdo v dnešní uspěchané době dá práci a vytvoří  takovou věc. Myslím, že tato kniha bude zajímavá i pro vás. Kupříkladu, na straně 145 je i vzpomínka na českou herečku Janu Dítětovou, která odpočívá na hřbitově v Kovářově. Vydalo nakladatelství AOS Publishing v Ústí nad Labem v roce 2015. Původní cena je 499,- Kč a naše „přehlídková“ 349,-Kč. 2.díl této knihy vyjde na podzim tohoto roku.

Václav Bláha

organizátor přehlídky

Milí diváci,

v letošním roce jsem poprosil našeho správce webových stránek Jana Anděla o úvodní slovo k letošnímu ročníku. Já vás chci jen pozdravit a těším se v létě na setkání s vámi.

Václav Bláha, organizátor přehlídky.

 

Vážení příznivci divadla i vy, kteří jste navštívili naše stránky z pouhopouhé zvědavosti!


Dovolujeme si vám oznámit, že přípravy na šestý ročník Hostínského divadelního léta jsou v plném proudu a letošní divadelní vlak už vyrazil ze stanice a v tuto chvíli ho zastaví až pomyslná opona za poslední děkovačkou závěrečného představení přehlídky.

Šest let. Šestý ročník. Daleko od porodních bolestí a nesmělých krůčků prvních let, ale ještě na hony daleko od magické desítky.
Jedinečná, milá a rodinná atmosféra přehlídky, pro níž se velké množství do Hostína vrací, skrývá ohromné množství "neviditelné" produkční práce. Miniaturní realizační tým v čele s V. Bláhou začíná ihned po skončení jednoho ročníku přehlídky připravovat ročník příští,  počínajíc sestavením vyrovnaného a přitažlivého dramaturgického plánu, přes zajištění divadelního stanu, osvětlovací a zvukové techniky a její obsluhy až po občerstvení a hygienické zázemí.
Nejúmornější prací je ale klepat na desítky dveří možných mecenášů, přesvědčovat je o správnosti jejich podpory právě této  přehlídky a onu podporu získat max. od 10% oslovených. Bez sponzorských darů a mecenášské podpory ale nelze přehlídku pořádat, neboť ceny vstupenek na představení renomovaných umělců by pro letní diváky byly daleko hůře finančně dostupné.

Přestože hrajeme pod krytým jevištěm i hledištěm za každého počasí, přeji nebe bez mraků, které umocní požitek ze shlédnutí letního představení. Diváci se do hlediště hostínského divadelního stanu pod magickou letní oblohou rádi vrací, přeji jim tedy šťastnou cestu k nám.

Milí diváci,

Přeji vám, abyste si stihli koupit ta nejlepší místa v hledišti a mohli tak plnými doušky vychutnat divadelní představení a aby se pro vás hostínská přehlídka stala rodinnou tradicí, pravidelnou prázdninovou dávkou umění a odpočinku.
Užijte si šestý ročník, začíná již 11. sprna!

 
Jan Anděl
člen realizačního týmu

 

Předprodej vstupenek bude zahájen 1. června 2016 a jako již tradičně v prvních týdnech budou vstupenky prodávány za sníženou cenu.

 

 

 


taxi-radvanov