vstupte

 

Jiří Žák

O chytré princezně


DAP - Divadelní agentura Praha

neděle, 10. srpna 2014, 14:00 hod


Pohádkový muzikál podle klasické pohádky Boženy Němcové

 

Dramatizace:

Jiří Žák

Hudba:

Pavel a Štěpán Eliášovi

Střídavě hrají:

Z. Košata, M. Bednářová, K. Kudrnáčová, P. Drtinová, Z. Velen, R. Valenta, L. Král, J. Zýka


 


 

Po řadě moderních pohádkových titulů jsme tentokrát sáhli po klasice. Příběh princezny, které se podaří přelstít čerta, znají děti tak, jak jim ho kdysi odvyprávěla naše nejmilejší pohádkářka Božena Němcová. S vtipem a půvabem sobě vlastním zdůraznila ženskou chytrost, rozhodnost a vůli, s níž žena dokáže odstranit i nejhorší nástrahy, hrozící zničit její lásku. A tak pohádka O CHYTRÉ PRINCEZNĚ patří k nejtřpytivějším skvostům v české pohádkové pokladnici.

 

Autorčino vyprávění inspirovalo Jiřího Žáka. Zúročil svoje dlouholeté zkušenosti herce, režiséra i autora a pod stejnojmenným názvem oblékl CHYTROU PRINCEZNU do soudobého divadelního kabátu. Původního děje se přidržuje jen volně, ale zato zachovává poslání pohádky: spojí-li se srdce s rozumem, není žádná překážka nepřekonatelná.

 

Hlavní hrdinka Lenka je v jeho pojetí veselá a energická správná holka daleko spíše než vznešená princezna, normální kluk je i její po uši zamilovaný Jiřík. Čerta představuje autor jako sebejistého pána, přesvědčeného o své převaze nad lidmi a v závěru směšně zaskočeného Lenčiným důvtipem. Humorné prvky vnášejí do hry postavy dobráckého tatíčka krále a dvorní dámy, úzkostlivě ale marně střežící důstojnost královského domu.

 

V souladu se záměrem přiblížit klasickou pohádku vnímání současných dětských diváků zvolil Jiří Žák žánr oblíbeného muzikálu. Hudba Pavla a Štěpána Eliášových tvoří významnou složku představení. Písničky, jak tomu ve správném muzikálu má být nejsou jenom doplňkem ale posouvají děj kupředu a dialogy tak plynule přecházejí z mluveného do zpěvu a naopak. Proto, ale i pro zvýraznění hravosti příběhu použil autor veršovaný text i pro mluvené dialogy. Režisér Miroslav Pokorný pojal představení jako tak zvané „divadlo na divadle“. Pohádku přijede sehrát kočovná rodinná divadelní společnost, což skýtá možnost dalších humorných situací, nadsázky a laskavého nadhledu.

 

Při nastudování náročného úkolu, který nám autor předložil jsme se zapotili víc než obvykle, ale doufáme, že se nám námaha vrátí v dětském potlesku. Těšíme se na setkání s Vámi a Vašimi malými diváky a rádi Vám přijedeme naši CHYTROU PRINCEZNU představit.

vstupte

Bernard Slade

Vzpomínky zůstanou


Divadlo UNGELT

neděle, 10. srpna 2014, 19:30 hod


Milostný příběh i strhující rodinné drama.

Překlad:

Rostislav M. Černý

Scéna:

Alena Schäferová

Kostýmy:

Alena Schäferová

Režie:

Viktor Polesný

Hrají:

Austin „Buddy“ Bedford – Petr Štěpánek

Tracy Wheaton – Lucie Štěpánková

Prunella Sommerset – Zlata Adamovská

Oliver Pemberton - Pavel Kikinčuk


 


 

Milan Hein:

Hru Vzpomínky zůstanou jsem si četl v době, kdy jsem hledal novou roli pro Zlatu Adamovskou, ve hře pro Zlatu byly tehdy ještě další dva lákavé tituly... Nakonec jsme se společně s Viktorem Polesným rozhodli pro tento milostný příběh i rodinné drama a ke spolupráci přizvali Petra Štěpánka, Janu Strykovou, Lucii Štěpánkovou a Vildu Udatného. Vítejte v hledišti, dámy a pánové.

vstupte

 

 

Joe DiPietro, Jimmy Roberts

Miluju tě, ale ...

 


Agentura MITHEA

pátek, 8. srpna 2014, 19:30 hod


Překlad:

Adam Novák

Režie:

Antonín Procházka

Hrají:

Daniela Šinkorová / Tereza Kostková

Kateřina Šildová

Lumír Olšovský

Roman Vojtek

Petr Vondráček

Anna Romanovská Fliegerová / Petra Suková


 

V dnešním divadelním světě, který si libuje v mamutích spektáklech a epických hudebních dramatech, je MILUJU TĚ... vítaným návratem k téměř vyhynulému divadelnímu žánru: k hudební revue. Autoři Joe DiPietro a Jimmy Roberts dali revue nový rozměr a zvou diváky na rozpustilou hudební jízdu čarovnou paletou moderních vztahů mezi mužem a ženou. Čtyři dnešní mladí lidé se nervózně připravují na první schůzku, na které chtějí udělat ten nejlepší dojem. A potom již sledujeme celou plejádu jednotlivců, kteří se seznámí a pokračují spolu životem.

 

MILUJU TĚ... bylo poprvé uvedeno v roce 1995. Při jednom z prvních představení se jistá dáma v publiku neudržela a vykřikla, "To je o mně!" Od té chvíle bylo tvůrcům jasné, že mají v ruce hit. MILUJU TĚ... se od té doby stala nejdéle hranou komedií v historii "Off-Broadway". Kritika ji uvítala slovy: "Absolutní vítěz. Show o lidech a pro lidi" (Ganett Newspaper). MILUJU TĚ... je jediným "Off-Broadway" titulem, uváděným v "Official Broadway Theater Guide", který je oficiálním programem divadel na Broadwayi.

 

MILUJU TĚ... nemá příběhový děj. Jde o rychlý sled scének a hudebních čísel s jedním jediným tématem: vztah muže a ženy. Od prvních žhavých schůzek a příprav na ně, přes budování vztahu, svatbu, manželství, problémy s tchyní a tchánem, problémy s dětmi, únavu ze stereotypu, až po vztahy v pozdním věku. Obrovský úspěch této hudební komedie spočívá především v tom, že každý divák na celém světě už některou ze situací, odehrávajících se na jevišti, osobně zažil, nebo jí byl alespoň svědkem u svých přátel či známých.

 

Zatímco první jednání této "inteligentní satirické hudební revue o lásce" (Variety) si satiricky pohrává s problematikou svobodných mužů a žen v dnešním světě, obrací druhé jednání svou pozornost k životu v manželství. Scénky plné břitkého humoru, skvělá muzika a laskavá nostalgie glosují nikdy nekončící zápas mezi oběma pohlavími. "Je to trhák!" (Fox 5TV).

 

Autoři sami s obdivuhodným smyslem pro přesné dávkování humoru a satiry vytvořili komedii, která je úžasně vtipná a přitom velice lidská. Sami o tom říkají ve své poznámce, či návodu, jak hru inscenovat: "Ta hra je především hudební komedií. Čím vtipnější ji uděláte, tím lépe. Ale musí být také laskavá."

vstupte

 

 

Bedřich Smetana, Jiří Janků, Petr Svojtka, Ivan Hlas

Bedřich Smetana: THE GREATEST HITS

 


Divadelní spolek „Kovářovská OPONA“, Kovářov

sobota, 9. srpna 2014, 14:00 hod


 

Představení v nastudování amatérského souboru KOVÁŘOVSKÁ OPONA, pro přehlídku Hostínského divadelního léta 2014. Komický muzikál. Zábavná podívaná vypráví o fiktivním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla urychleně nazkoušet nové představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper.

vstupte

 

Pískomil se vrací …a jeho kapela do kapsy

 


Agentura PÍSKOMIL

sobota, 9. srpna 2014, 10:00 hod


 

Pískomil se vrací: šťavnatá zábava pro děti a rodiče. Pořadem plných písniček provází postavička Pískomila,která vtipně zapojuje děti i rodiče do vystoupení. 

Kapela Pískomil se vrací hraje živou energickou hudbu, při které se nenudí ani rodiče. Čtyřčlenná parta, kterou nazývají „kapelou do kapsy“ dokáže vykouzlit na pódiu atmosféru pravého rockového koncertu a to i přes to, že jde o poloakustickou verzi bez bicích, kde se na pódiu nebojí s Pískomilem řádit i ti nejmenší. Písničky s vtipnými a nápaditými texty jsou zábavné, kladou důraz na interakci s dětmi a nenechají je v klidu sedět. Pískomil na koncertě naučí děti nový originální tanec, ukáže, jak se pořádně skáče do kaluží nebo jak správně fandit nejlepšímu kamarádovi. Členové této kapely se dříve podíleli na repertoáru i živých koncertech projektu Kašpárek v rohlíku.

 

Vhodné pro děti od 2 do 11 let. Délka koncertu je 60 minut.

vstupte

 

 

Aldo Nicolaj

Nebyla to Pátá, byla to Devátá

 


Agentura HARLEKÝN

sobota, 9. srpna 2014, 19:30 hod


 

Manželský trojúhelník s řešením vskutku originálním.

 

Překlad:

Jan Makarius

Kostýmy:

Dana Pichová

Scéna:

Miloš Ditrich

Režie:

Jiří Menzel

Hrají:

Prokop - Josef Carda

Eva - Jana Švandová

Mario - Rudolf Hrušínský


 


Program představení


 

 

Jsou-li dva, může se zrodit láska. Vstoupí-li mezi ně třetí, vznikne drama. Vážné nebo směšné, často obojí, střídavě i současně. Nejčastějším námětem měštácké komedie (od jejich výšin až po pokleslý "bulvár") se stává manželská nevěra a nejčastějším situačním schématem trojúhelník v různých rafinovanějších kombinacích. Častým používáním se ovšem trojúhelník opotřeboval a jeho současným autorským uživatelům nezbývá než pracně hledat jeho dosud nevyčerpané možnosti. Italskému dramatikovi se v komedii Nebyla to Pátá, byla to Devátá (rozuměj: nikoli Beethovenova "Osudová" symfonie, ale poslední "Devátá" s Ódou na ra¬dost) podařilo objevit možnost vskutku originální, ba přímo senzační.

vstupte

 

 

Neil Simon

... Vstupte!

 


Agentura HARLEKÝN

Klášter Milevsko

středa, 6. srpna 2014, 19:30 hod


Lidsky dojímavá komedie slavného autora o nekončících patáliích dvou klaunů na penzi

 

Překlad:

Ivo T. Havlů

Hudba:

Petr Mandel

Scéna:

Milan Čech

Režie:

Pavel Háša

Hrají:

Willie Clark - Petr Nárožný

Al Lewis - Ladislav Mrkvička

Ben Silverman - Jan Čenský

Ošetřovatelka - Libuše Švormová

 

 

Willie Clark a Al Lewis - slavné komické duo (The Sunshine Boys).  Po jedenácti letech se mají opět sejít a pro televizi natočit nejzdařilejší číslo. Je to vlastně jejich labutí píseň. Staří páni se ale nemohou dohodnout, ačkoliv se vpodstatě mají rádi, vzájemně se stále jen dráždí a vůbec není jisté,  jak to s oběma tvrdohlavci nakonec dopadne.

Neil Simon má vzácnou schopnost vidět pod komickým vnějškem svým postavám do duše a hledá v nich to podstatné - lidské."Nikdy nezačínám psát s úmyslem napsat komedii a vždy začínám napřed promýšlet všechny tragické rysy svých postav," říká autor.

Dodejme jen, že najednou je z toho legrace. Dobrá legrace. Ono totiž - párkrát se srdečně zasmát vůbec není  pro život diváka málo významné.

filipova

 

 

Koncert Lenky Filipové

 

 


čtvrtek, 7. srpna 2014, 19:30 hodKoncert  populární zpěvačky, kde si divák-posluchač najde některý z jejích známých oblíbených hitů - ZAMILOVANÁ, ZA VŠECHNO MŮŽE ČAS,ČÁSTEČNÉ ZATMĚNÍ SRDCE, ale něco i z nové tvorby.

 

Hosté večera budou překvapením.